Hyjnë në fuqi tarifat e ulura për thirrjet telefonike

17:10 | 03/12/201817:100

Nga data 1 Dhjetor 2018 kanë hyrë në fuqi, ulja me 17.5% e tarifave ekzistuese të thirrjeve nga tre kompanitë celulare në vend. Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) ka arritur të finalizojë kështu një vendim që duhej të ishte marrë që në vitin 2016. Vetëm pas ndryshimeve në strukturat drejtuese dhe menaxheriale të AKEP, u mundësua realizimi i analizave të tregut nga Bordi i AKEP.

Pas konsultimit publik të tarifave ekzistuese, AKEP vendosi tarifa simetrike për të tre operatorët, sipas nivelit maksimal të vlerave dhe afateve të përcaktuara. Sipas AKEP tarifa maksimale e thirrjeve për telefoninë celulare do të jetë 1.48 lekë. Tarifat e reja të miratuara do reflektohen tek pagesat e thirrjeve hyrëse dhe dalëse me shumicë, drejt një operatori tjetër që në muajin Dhjetor./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono