Humbje dhe lot, Maradona nuk po gjen kurën e Gimnasia L.P

12:17 | 29/09/201912:170

Humbja e radhës për Diego Maradonën. Gimnasia La Plata humbi në shtëpi përballë River Plate 0-2 dhe kjo ishte disfata e tretë me legjendën argjentinase në stol. Vendasit nuk shfrytëzuan faktin që Gallardo zbriti në fushë një River me formacion të dytë.

“Millonarios” do të përballen me Boca Juniors të martën për Kupën Libertadores dhe pjesa më e madhe e titullarëve qëndruan pushim. Gjithsesi River fitoi duke u ngjitur në vend të gjashtë me 14 pikë, katër më pak se kryesuesit e Boca Juniors.

Gimnasia mbetet e fundit me vetëm një pikë dhe objektivi mbijetesë po fillon e komplikohet shumë. Maradona e përjetoi keq humbjen e fundit dhe në fund të ndeshjes u nis drejt tifozëve me lot në sy.

Diego kërkoi ndjesë, ndërsa nuk munguan duartrokitjet nga tifozët e tij, duke treguar se ata besojnë ende tek ekipi, trajneri dhe kthesa e madhe. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono