14:41 | 12/02/2018

Pse u detyrua shteti shqiptar të bënte këmbim territoresh me jugosllavët në vitin 1925?

Përmes dokumenteve të plota të kohës dhe studimeve të ndryshme, dokumentari tenton të zbardhë historinë e këmbimit të territoreve mes Shqipërisë dhe Jugosllavisë në vitin 19925 me pasojë kalimin në territorin jugosllav të manastirit të Shën Naumit. Ishte një krim politik apo një zgjidhje e pashmangshme?/abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono