Humbi jetën në Itali, mbërrin në Shqipëri trupi i 21-vjeçares

15:18 | 29/06/2018

Trupi i 21-vjeçares, Anxhela Meçani, e cila dyshohet se është vrare në Itali ka mbërritur në Shqipëri. Familjarët e saj kërkojnë dënimin e autorit dhe zbardhjen e krimit.

Paraditen e së premtes ka mbërritur trupi i pajetë i Anxhela Meçanit pranë familjes në fshatin Baltëz të Fierit. 21-vjeçarja humbi jetën Torino të Italisë në fillim të këtij muaji. Mes lotëve e dhimbjes, familjarët falenderuan të gjithë ata që kontribuan për sjelljen në shtëpi të trupit të vajzës. Të afërmit e viktimës kërkojnë zbardhjen e ngjarjes.

“Deri në organet më të larta do ta ndjek ccështjen, derisa të marrë drejtësi”.

Sipas mediave italiane, nga autopsia rezultoi se e reja përpara se të hidhej nga makina nuk është dhunuar nga ndonjë person. Megjithatë hetimet vazhdojnë për zbardhjen e  rrethanave dhe motivit pse u vra 21-vjeçarja, Anxhela Meçani./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono