Humb jetën minatori në Bulqizë, e zë masivi shkëmbor

13:30 | 15/11/2017

Një 20 vjeçar humbi jetën në një galeri të Bulqizes. Nuk dihen saktësisht rrethanat, por sipas njoftimeve të para 20 vjeçari Eduart Dama është zënë poshtë nga një masiv i madh shkëmbor. Minatori ka humbur jetën në një galeri private në zonën D, në të njëjtën zonë kur një javë më parë humbi jetën një tjetër minator i moshës 38-vjeçare./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono