Hubert Lobnig rrëfen takimet me artistët dhe Edi Ramën në vitin 1992

18:25 | 10/05/2018

Artisti austriak Hubert Lobnig, rikthehet pas 26 vitesh në Tirane. Ai do të prezantojë në një ekspozitë fotografitë e shkrepura në vitin 1992, me artistë shqiptarë, përfshi dhe Edi Ramën, që asokohe ishte pedagog në Universitetin e Arteve. Në një intervistë për ABC News, artisti rrëfen historitë e fotografive dhe ndalet tek ndryshimi që ka pësuar Tirana./abcnews.al

 

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono