Hoxha: Partizani ka grup të plotë, nuk e mendoja kurrë që Tirana…

23:09 | 12/12/201923:090

Artan Hoxha ka folur në studiot e ABC News, në emisionin “Pressing”, për derbin mes Partizanit dhe Tiranës, dënimet e presidentëve të klubeve disa vite më parë, çmimet në “Air Albania” dhe problemet me sigurinë në stadium.

“Dënoheshin presidentët e klubit me nga 1 vit për të mos u futur në stadium dhe ndeshje për ndeshje i shikonim në tribunën VIP. Presidenti, që është figurë e njohur.

Çmimet? Tribuna e madhe, është 15 mijë lekë. Policia ka kërkuar një tribunë bosh, ndarje mes tifozëve, mos gaboj është ajo te flamuri i këndit. E përmendëm para emisionit, që ka pasur interes të madh. Edhe në “Qemal Stafa”, mbushej dhe shkonte deri në 13 mijë tifozë.

Partizani ka hall se nuk ka ku t’i çojë lojtarët, ka shumë. Ndryshe nga Tirana, që vuan alternativat. Në derbin e fundit, Tirana kishte një eufori të madhe, dhe kjo gjë e vuri në vështirësi ekipin. Tirana humbte një ndeshje në vit. Nuk e kam menduar kurrë që gjashtë vite rresht, Partizani do ta dominonte Tiranën”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono