Historike, Vllaznia skuadra e parë fituese në “Arena Kombëtare”

21:00 | 10/11/201921:000

Vllaznia femra është ekipi i parë triumfues në stadiumin e ri kombëtar, “Arena Kombëtare”. Vajzat shkodrane triumfuan 2-0 përballë rivaleve të Apolonisë, falë golave të Bajraktarit dhe Lufos.

Ndeshja nisi e qetë mes dy skuadrave, megjithatë rastet nuk munguan. Vllaznia tregoi dominimin e saj edhe në këtë takim, por pjesa e parë u mbyll e barabartë pa gola.

Në të dytën, Vllaznia shënoi dy gola të shpejtë për të marrë fitoren. Ishte Bajraktari në minutën e 75-të që shënoi golin e parë për Vllazninë dhe golin e parë në “Arenën Kombëtare”, ndërsa dy minuta më vonë, Lufo vendosi rezultatin final të sfidës në 2-0./abcnews.al

Ndeshje testuese (Arena Kombëtare)

Vllaznia – Apolonia   2-0
Bajraktari 75′, Lufo 77′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono