Historike! Lionel Messi fiton për herë të gjashtë “Topin e Artë”

21:37 | 02/12/201921:370

Lionel Messi është fitues i “Topit të Artë” 2019. Ylli argjentinas e fiton këtë çmim individual prestigjioz për herë të gjashtë në karrierën e tij, më shumë se kushdo tjetër.

Numri 10 i Barcelonës bëri një sezon të shkëlqyer individual, duke treguar se është ende në formën e tij më të mirë dhe mosha është vetëm një numër.

Messi parakalon kështu rivalin e tij të përjetshëm, Cristiano Ronaldon, i cili mbetet me 5 “Topa të Artë”. Sulmuesi i Barcelonës mposhti Virgil Van Dijk, Cristiano Ronaldon dhe Sadio Mane për të fituar “Topin e Artë” 2019./abcnews.al

10. Riyad Mahrez (Manchester City)
9. Bernardo Silva (Manchester City)
8. Robert Leëandoëski (Bayern Munich)
7. Alisson (Liverpool)
6. Kylian Mbappé (PSG)
5. Mohamed Salah (Liverpool)
4. Sadio Mané (Liverpool)
3. Cristiano Ronaldo (Juventus)
2. Virgil van Dijk (Liverpool)
1. Lionel Messi (Barcelona)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono