Historike, dinastia “Maldini” vijon rrugëtimin kuqezi
ESCLUSIVA MILAN Foto LaPresse - Spada 23 Luglio 2019 - Kansas City (USA) - A.C. Milan - Stagione 2019-2020 - Ac Milan Bayer Monaco Nella foto: daniel maldini EXCLUSIVE MILAN Photo LaPresse - Spada July 23 , 2019 Kansas City ( USA ) Sport Soccer A.C. Milan - Starting Season 2019-2020 - USA Tournee - Ac Milan vs Bayer Munich In the pic: daniel maldini

23:36 | 22/11/201923:360

Cezare Maldini, Paolo Maldini dhe tani radha e Daniel Maldini. Një familje e lidhur me Milanin dhe që ka dhënë shumë për këtë fanellë. Disa ditë më parë drejtuesit kuqezi vendosën që t’i rinovonin kontratën deri në vitin 2023. Me Paolon që është pjesë e kuqezinjve, kjo ishte diçka e pritshme.

Daniele ka marrë sot një lajm tjetër të mirë, pasi trajneri Stafano Pioli e ka përfshirë në listën e 23 futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen kundër Napolit, që kuqezinjtë e luajnë nesër prej orës 18:00 në stadiumin “San Siro”.

Mungesat e Borinit dhe Calhanoglu i kanë hapur rrugë trekuartistit të datëlindjes 2001, i cili spikat me ekipin e të rinjve dhe shquhet për ekzekutimet e goditjeve të dënimit. Sigurisht për të debutuar nesër do të jetë e vështirë, nisur edhe nga kundërshtari që Milani ka përballë. Por ku i dihet. Epoka e një tjetër Maldini ka nisur te Milani. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono