Historia e shqiptarëve gjatë shek XX vlerësohet me çmimin “Eqerem Çabej”

16:20 | 05/06/201916:200

Akademia e Shkencave të Shqipërisë organizoi ceremoninë e ndarjes së çmimeve Shkencore Kombëtare për vitin 2018.  Në edicionit e III me çmimin e Karrierës u vlerësua bashkëthemeluesi i fundit i këtij institucioni, akademiku Luan Omari.

Me çmimin “ Eqerem Çabej” u vlerësua “Historia e shqiptarëve gjatë shek. XX”, nga një grup autorësh.

Me çmimin “Kërkuesi i ri më i suksesshëm” u  vlerësuan Belisa Muka dhe Giuseppe Lepore.

Vepra “Atlas i Florës së Shqipërisë” e akademikut Jani Vangjeli.  U nderua me çmimin “ Petrit Radovicka”./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono