Historia e Baba Kamber Prishtës, martiri që ndërroi jetë në qeli

16:51 | 11/05/2018

Dokumentari “Baba Kamber Prishta, martir i kombit dhe i bektashizmit” pasqyron jetën dhe veprën e shenjtorit Prishta. Ky film dokumentar është realizuar me skenar të Uran Butkës dhe regji të Bujar Asqeriut e ku pasqyrohet bashkëpunimi i tij në të mirë të kombit shqiptar me Nolin dhe Konicën. /abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono