Himara, destinacioni i preferuar edhe për suedezet

13:22 | 20/07/201913:220

Një nga zonat me atraktive në jug është plazhi i Himarës i cili në periudhën qershor-korrik ka pritur mbi 15 mijë pushues. Këtë sezon veror po frekuentohet edhe nga shumë shtetas suedezë.

Shumë po preferojnë Himarën për të pushuar. Këtë vit frekuentohet edhe nga shtetas suedeze.

Me një det të pastër dhe ndërhyrjet në infrastrukturë mendojnë ta zgjedhin sërish sezonin e ardhshëm.

Ndërsa vendasit e kanë destinacion të preferuar prej vitesh.

E vetmja ankesë e tyre lidhet me çmimet.

Fundjava sjell edhe një numër më të lartë pushuesish në Himarë, e cila konsiderohet si një nga zonat më atraktive në jug.

Në periudhën qershor-korrik në këtë plazh kanë pushuar mbi 15 mijë persona./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono