Hila për Mid’hat Frashërin: Qeveria ngacmoi anën e tij të errët

22:21 | 23/11/201822:210

I ftuari i dytë në emisionin Provokacija nga Mustafa Nano ishte gazetari Dritan Hila. Ai dha mendimin e tij për ceremoninë e ardhjes në Shqipëri të eshtrave të Mit’hat Frashërit. “Historia e Mit’hat Frashërit dhe froca e tij politike është diçka e tejkaluar nga politika. Unë nuk kuptoj pse qeveria ngacmoi anën e errët të tij kur ai ka shumë anë të ndriçuara ku mund të investohej me rastin e eshtrave të tij.”/abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono