Higuain duhet të thyejë mallkimin e numrit 9

09:43 | 04/08/201809:430

Gonzalo Higuain hodhi firmën mbi kontratën e re me Milanin dhe zhvilloi stërvitjen e parë në Milanello. “El Pipita” do të mbajë të veshur fanellën me numrin 9.

Kjo është një detyrë tëpër e vështirë për argjentinasin, pasi të mbash mbi supe fanellën e bomberit, tek kuqezinjtë ka qënë një mallkim në sezonet e fundit.

Që prej tërheqjes së Filipo Inzaghit në vitin 2012,  numri 9 është mbajtur nga shtatë futbollistë të ndryshëm që në fund kanë rezultuar një zhgënjim i madh.

Lojtari që ka shënuar me shumë gola që nga tërheqja e Pipos  është Lapadula që në sezonin 2016-2017 numëron 8 realizime. Një shifër shumë e ulët për një sulmues të Milanit.

As emra si Fernando Torres dhe Luaiz Adriano nuk ja dolën të thyenin mallkimin e numrit 9 duke patur të njëjtin rezultat, dështimin.

Tashmë Gonzalo Higuanin do të marrë stafetën nga Andre Silva. Portugezi u ble me shumë bujë në merkaton e verës së shkuar, por nuk arriti të shënonte më shumë se 2 gola në serinë A duke kaluar një sezon tërësisht në hije.

Në 138 ndeshje në total, 7 lojtarët e fundit që kanë mbajtur numrin 9 të Milanit kanë shënuar vetëm 31 gola. Në të njëjtën periudhë, Higuain ka tundur rrjetën 164 herë.

Tashmë tifozët e Milanit kanë një shpresë së kanë rigjetur bomberin e munguar dhe “El Pipita” duhet ta provojë këtë në fushën e lojës.

Klan Plus


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono