“Heroi” Malota: Fatmirësisht isha në vendin e duhur, kemi probleme në sulm

20:33 | 08/11/201920:330

Mbrojtësi i Vllaznisë, Renato Malota, ishte heroi i ekipit shkodran në ndeshjen kundër Tiranës, duke i hequr golin Dungës në vijën fatale në sekondat e fundit. Pas ndeshjes, Malota foli për Supersport, ku u shpreh:

RASTI – “Me sa di, ishte një dyluftim mes portierit e sulmuesit, një top aksidental që po shkonte drejt rrjetës. Fatmirësisht, u gjenda aty dhe e hoqa topin. Mund të kishte qenë fatale për ne, pasi nuk kishim kohë të barazonim”.

GRUPI – “Nuk e kemi luksin që të kemi 18 lojtarë njësoj. Janë aktivizuar sot 2-3 lojtarë që kanë munguar në dy javët e fundit dhe kanë bërë mirë. Por edhe taktika e trajnerit doli pozitive sepse donim që të mbanim ekipin e Tiranës para.”

TABELA – “Jemi 3-4 ekipe që jemi aty-aty. Laçi, Bylis dhe Skënderbeu. Skuadrat kanë luhatjet e veta, por unë besoj se jemi në të njëjtin grup”.

PROBLEMET NË SULM – “Siç është parë në shumë ndeshje kemi vuajtur në sulm. Po vuajmë për një “pykë”. Deri në janar do ta shtyjmë kështu sepse e kemi të pamundur që të ndërhyjmë tashmë”, tha Malota./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono