Heroi 17-vjeçar shpëton vogëlushen (Video)

11:00 | 27/06/201911:000

Algjeriani Feuzi Zabaat, 17 vjeç, u quajt hero pasi ka arritur të shpëtojë një vajzë dy vjeçare.

Foshnja siriane Doha Muhammedi kishte ngecur në një dritare në katin e dytë, ndërsa nëna e saj po gatuante.

Për fat të mirë, Zabaat e pa atë nga rruga dhe ishte në gjendje ta kapte vogëlushen, e cila nuk ka pësuar asnjë lëndim.

Incidenti ndodhi në Stamboll, Turqi./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono