Henri Çili: Rama nuk po qeveris dot, jemi të bllokuar

21:44 | 22/04/201921:440

I ftuar në Byro Politike mbrëmjen e sotme ka qene Henri Çili, politolog dhe së fundmi botues i Gazetës Liberale, një e përditshme e re në tregun mediatik. Çili ka bërë një analizë të hollësishme për sa i përket situatës politike në vend. I pyetur nga gazetarja Juli Xhokaxhi, se si e shihte në këndvështrimin e tij, situatën në të cilën ndodhet aktualiteti politik ai u shpreh:

“Gjithë politika shqiptare, duke filluar nga qeverisja e Edi Ramës dhe duke e parë atë që nga vjeshta e vitit të kaluar e këtej, i është dorëzuar presionit populist, Lulzim Basha gjithashtu. Jemi të bllokuar, dallohet qartë që Rama nuk po qeveris dot, administrata nuk po punon, nuk kemi investime të huaja, nuk kemi shumë tregues edhe pse qeveria mblidhet shpesh herë nën kryesimin modest të zotit Braçe. Ne realisht nuk po ecim drejt integrimit, kemi 6 vjet që nuk avancojmë në sistemin e integrimit”, tha ai./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono