Helmimi në Bulqizë, ISHP: Dyshojmë që shkak të jetë uji i pijshëm

13:00 | 06/05/201913:000

Instituti i Shëndetit Publik i bën thirrje banorëve të Bulqizës të mos konsumojnë ujë nga rrjeti pas ai mund të jetë i kontaminuar. Përgjigjet e analizave të personave të helmuar ende nuk kanë dalë, por dyshimet e specialistëve bien mbi ujin.

“Në total janë 82 raste, është rritje e lartë e rasteve për një periudhë të shkurtër kohe, tregon që shkak të jetë uji, që ka shkaktuar këtë epidemi. Akoma nuk kemi një përgjigje të analizave deri nesh në mëngjes do kemi përgjigje të saktë. Raste të rënda nuk kemi pasur. Për momentin kemi udhëzuar që uji të mos konsumohet dhe numri i rasteve është ulur shumë”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono