Hedhja e mbeturinave në rrugë/Bashkia e Tiranës gjobit ndotësit e ambientit

13:39 | 03/02/2018

Bashkia e Tiranës vazhdon  të gjobisë të gjithë subjektet private apo qytetarët që hedhin mbeturinat në hapësirat publike.  Ky aksion shtrihet në të gjitha rrugët kryesore e dytësore të kryeqytetit.

Pavarësisht paralajmërimeve subjektet tregtare vazhdojnë të lënë mbeturinat në hapësirat publike.

Këto foto janë shkrepur nga inspektorët e agjencisë për mbrojtjen e konsumatorit të cilët janë çdo ditë në terren për të ndëshkuar ndotësit e ambientit.

Gjoba minimale e vendosur  është dy mijë lekë të reja.  Paketa e penaliteteve që është mitratur nga këshilli bashkiak përmba 7 masa shtrënguese për të gjithë ata individë apo biznese të ndryshme që zaptojnë, dëmtojnë apo ndotin pronën e përbashkët.Ato fillojnë nga 5 mijë pë rata që hedhin mbeturinat në rrugë e deri në 5 milion lekë për kryerjen e punimeve dhe ndërtimeve pa leje.

Lufta kundër zhulit që shpalli kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj do të jetë afatgjatë./abcnews.al

 

 

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono