Hasani-Ngoo ndëshkojnë Kukësin, Tirana lider në pjesën e parë

17:26 | 07/12/201917:260

Skuadra e Tiranës e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë përballë Kukësit, falë një goli të Edon Hasanit në minutën e nëntë. Ndeshja ishte shumë e luftuar dhe e barabartë në shumicën e pjesës së parë, por ai gol i shpejtë i mesfushorit shkodran bëri diferencën.

Cobinnah shpërthen mirë nga krahu i majtë dhe arrin të driblojë mbrojtësin e Kukësit, Emiliano Musta, dhe topi shkon te Ngoo. Sulmuesi shtatlartë kroson me të majtën dhe gjen saktë Hasanin, i cili zhytet me kokë dhe mposht portierin Xhika.

Pjesa e dytë pritet të jetë edhe më e luftuar mes dy skuadrave, pasi vështirë se Kukësi do të pajtohet me këtë rezultat./abcnews.al

SUPERIORE, JAVA 14
“Selman Stermasi”, Tiranë

Tirana – Kukësi  1-0
Hasani 9′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono