Haradinaj: Kurti përgjegjës për vonesën e krijimit të institucioneve

17:10 | 10/01/202017:100

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, është shprehur se përgjegjësia për krijimin e institucioneve është për Lëvizjen Vetëvendosje dhe liderin  e kësaj partie, Albin Kurtin.

“Fituesi i zgjedhjeve të kryej këtë veprimet për të konstituar Kuvendin. Përgjegjësia për krijimin e institucioneve bie mbi të parin, as mbi të dytin as mbi të tretin. Duhet të konstituohet Kuvendit. Vonesat tash e tutje për krijimin e institucioneve bien mbi VV’në dhe z. Kurti”, eshte shprehur Haradinaj.

Gjatë një konference për mediat kryeministri në detyrë ka theksuar se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk është kontaktuar nga askush dhe nuk është pjesë e asnjë negociate me Vetëvendosjen ose Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Ndërkohë Haradinaj nuk do të jetë deputet nga radhët e partisë së tij duke qenë se ka dorëzuar dorëheqjen në KQZ dhe sekretariat të Kuvendit.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono