Haradinaj i pakënaqur me raport-progresin, apel BE-së: Jo kushte Kosovës

23:43 | 03/06/201923:430

Kryeministri Ramush Haradinaj ka mbetur i pakënaqur nga progres-raporti i Komisionit Europian për Kosovën. Në reagimin e tij, Haradinaj ka deklaruar se raporti nuk ka marrë parasysh ato progrese të regjistruara nga shteti i Kosovës, ndërsa i ka bërë thirrje BE-së që të mos vendosë kushte për statusin e kandidatit. /ABc news Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono