Haradinaj emëron ministrin e ri të Brendshëm

15:27 | 13/04/201815:270

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka emëruar sot Bejtush Gashin, ministër të Punëve të Brendshme. Njoftimi i shefit të qeverisë ka ardhur përmes një mesazhi në Facebook.

Ministri i ri u emërua në postin që mbeti vakante pas dorëheqjes së ministrit Flamur Sefaj për shkak të ekstradimit të 6 shtetasve turq në mënyrë sekrete.

“Bejtush Gashi i sjell qeverisjes së vendit një cilësi të re dhe një përvojë të madhe në këtë fushë të rëndësisë së veçantë për vendin”, shkruan Haradinaj.

Ndërsa më tej nënvizon se ministri i ri ka mbështetjen e plotë të qeverisë në shërbim të zbatimit të rendit e ligjit dhe të sigurisë publike në Kosovë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono