Hapja e negociatave/ Urimi i Fleckenstein: Shqipëria e meriton

15:40 | 17/04/2018

Eurodeputeti Knut Fleckenstein në një koment në Tëitter shkruan se është i lumtur që Shqipëria mori rekomandimin e pakushtëzuar nga Komisioni i Bashkimi Europian për hapjen e negociatave.
“Urime! Jam shumë i lumtur. Një hap i madh përpara për Shqipërinë!” shkruan eurodeputeti, sipas të cilit, vendi ynë e ka merituar këtë vendim.
“Dhe tani ne llogarisim që të bien dakord gjithashtu dhe në Këshill”, mbyll komentin e tij Fleckenstein./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono