Haaland një makineri, statistikat e sulmuesit të Dortmund janë të frikshme

21:13 | 25/01/202021:130

Sulmuesi i Dortmund, Erling Braut Haaland, ka arritur shumë shpejt t’ia fitojë zemrat tifozëve gjermanë. Haaland la gjurmë dhe në ndeshjen e djeshme duke shënuar një dopietë, ku Dortmund kaloi pa problem 5-1 Koln në “Signal Iduna Park”.

Norvegjezi flitej shumë për një kalim në Premier League , konkretisht tek Manchester United. I riu zgjodhi Dortmundin, ku deri më tani po shkëlqen me lojën e tij. Këtë gjë e konfirmojnë dhe statistikat, të cilat janë të frikshme për kaq pak minuta që ai është aktivizuar.

19-vjeçari numëron vetëm 57 minuta lojë në vitin 2020, por në kaq minuta ai ka shënuar plot 5 gola. Në një krahasim me golavarazhin e Manchester United, Haaland është një gol para. I gjithë ekipi i United ka shënuar 4 gola, por në 360 minuta lojë. Shifrat flasin vetë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono