Haaland: Erdha këtu për të shënuar gola, debutim fantastik për mua!

23:18 | 18/01/202023:180

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Erling Haaland, shënoi tre gola në ndeshjen e tij të parë në Bundesliga. I aktivizuar në minutën e 56-të, Haalandit iu deshën vetëm tre minuta lojë për të shënuar golin e parë. Deri në përfundim të sfidës, talenti norvegjez ia doli të kompletojë tripletën e tij, duke u bërë futbollisti i dytë më i ri në Bundesliga që shënon tri gola në një ndeshje.

“Unë erdha këtu për të shënuar gola”, tha fillimisht Haaland. “Është një debutim shumë i mirë për mua. Duhet të marrin ndeshjet një e nga një e të shohim çfarë do të ndodhë.

Është një ndjenjë e pabesueshme të luash përballë një tifozerie të tillë. Më jep një kënaqësi të veçantë dhe jam shumë i lumtur që jam pjesë e këtij emocioni”, tha Haaland për faqen zyrtare të Bundesligës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono