Guvernatori Gent Sejko takon misionin e FMN-s

19:48 | 12/03/2018

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka zhvilluar një takim me përfaqësues të misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar. Takimi vjen në kuadër të monitorimit pas përfundimit të marrëveshjes.

Permes një njoftimi për shtyp, Banka e Shqipërisë deklaron se çështjet që janë diskutuar mes Guvernatorit Sejko dhe misionit të FMN-s kanë qenë zhvillimi makroekonomik, parashikimet për rritjen ekonomike, konsolidimi fiskal, kreditimi dhe pritshmëritë e bankës.

Po ashtu mes Guvernatorit Sejko dhe misionit të FMN-s është diskutuar raporti i kredive me probleme dhe rënia e këtij treguesi, si dhe stabiliteti financiar./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono