Guri i madh sa një shtëpi bllokon autostradën

18:30 | 26/05/201918:300

Një gurë i madh sa një shtëpi ka rënë në një autostradën në Kolorado të premten pasdite, duke bërë që Departamenti i Transportit të bllokoja kalimin.
Autostrada mes Cortez dhe Telluride pësoi dëme të rënda për shkak të rënies së masivit të shkëmbinjve.

Sipas Departamentit të Transportit të Kolorados, rrëshqitja e shkëmbit ndodhi rreth 12 milje në veri të Dolores. Nga rënie e masivit shkëmbor në autostradë, autoritetet thonë se rruga është dëmtuar në të dy korsitë, ku është krijuar një gropë tetë metra e thellë. “Rruga do jetë e pakalueshme për një kohë të gjatë”,  deklaroi departamenti, duke mos dhënë detaje se kur mund të rihapet./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono