Guardiola shtyp butonin e panikut, 100 mln euro për një mbrojtës

18:02 | 15/10/201918:020

Pep Guardiola dhe Manchester City i tij janë shumë larg pritshmërive këtë sezon. “Cityzens” ndodhen plot 8 pikë larg Liverpool kryesues dhe duan të mbyllin sa më parë këtë diferencë. Dëmtimi i Aymeric Laporte dhe John Stones ka lënë shumë hapësira në qendër të mbrojtjes, që ka qenë dhe “thembra e Akilit” për Manchester Cityn këtë sezon.

Mesfushori Fernandinho është adaptuar si qendërmbrojtës, së bashku me Otamendin, por asnjëri nga këta të dy nuk ofron siguri. Pep Guardiola nuk ka më ndërmend të eksperimentojë dhe ka bërë gati 100 milionë euro për Kalidou Koulibaly.

Mbrojtësi i Napolit është një ndër më të mirët në botë dhe Guardiola është një admirues i lojës së tij. Oferta prej 100 milionë eurosh pritet të jetë në tavolinën e Napolit sapo të hapet merkato e janarit, ofertë që vështirë se mund të refuzohet nga presidenti Aurelio Di Laurentiis./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono