Guardiola: Mourinho i jashtëzakonshëm, Tottenham më habiti

19:45 | 22/11/201919:450

Manchester City-Chelsea është ndeshja më e bukur e kësaj jave në Premier League. Dueli i zjarrtë do të luhet nesër (18:30) dhe Pep Guardiola nuk i kursen elozhet për kolegun e tij, Frank Lampard.

Ky i fundit po bën shumë mirë dhe “Blutë e Londrës” ndajnë vendin e dytë me Leicester City (nga 26 pikë). Trajneri spanjoll vlerëson shumë ish-mesfushorin e Chelsea, teksa ka një koment edhe për rikthimin në stol të Mourinhos dhe shkarkimin e Pochettinos.

LAMPARD – “E ardhmja është në duart e Frank Lampard. Nuk ka ndonjë rëndësi të madhe mungesa e eksperiencës. Është avantazh i madh të njohësh klubin ku po punon. Lampard e njeh me detaje Chelsea, kjo është diçka shumë e mirë për të”.

MOURINHO-POCHETTINO – “Jose është një trajner i jashtëzakonshëm dhe jam i sigurt që do të bëjë një punë të madhe te Tottenham. U surprizova pak nga shkarkimi i Pochettinos. Ai kreu një punë shumë të madhe dhe e përmirësoi shumë klubin”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono