“Guardiola më befasoi, e sulmoi Mane nga… frika!”

13:32 | 04/11/201913:320

Ka raste kur Mane simulon, por ka dhe raste kur ai e tregon klasin e tij duke shënuar gola fantastikë. Ai është talent. Liverpool po bën mirë këtë sezon, edhe nga forma që po kalon afrikani“, u shpreh Pep Guardiola gjatë ditës së djeshme.

Java e ardhshme e Premier League rezervon duelin Liverpool-Manchester City dhe trajneri spanjoll ka vendosur të nxehë situatën. I menjëhershëm ka qenë reagimi nga kampi i “The Reds”. Jamie Redknapp, ish-sulmues i njohur i kampionëve të Evropës dhe opinionist i Sky Sports, nuk i ka kursyer thumbimet ndaj trajnerit të “Cityzens”.

Është befasuese të dëgjosh Guardiolën të flasë ashtu për një rival, por nuk besoj se kjo deklaratë ka lidhje me ndeshjen e ardhshme. Mendoj se Guardiola i trembet sulmuesit të Liverpoolit. Ai e ka frikë Mane dhe e di rëndësinë që ka ky lojtar tek ekipi i Klopp. Senegalezi është lojtari më i rëndësishëm i Liverpoolit“, thekson Jamie Redknapp. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono