Guardiola: Mahrez bën gjëra idiote, por më pëlqen kjo gjë

22:34 | 20/09/201922:340

Pep Guardiola i ka bërë të gjithë konfuzë me deklaratën e tij sot për mediat britanike. Trajneri i Manchester City është pyetur për Mahrez, një lojtar që i ka kushtuar miliona “Cityzens”, por që nuk po aktivizohet aq sa pritej.

Strategu spanjoll pranoi se Mahrez nuk ka luajtur aq sa do të dëshironte, por mbetet një pjesë shumë e rëndësishme e projektit të tij. “Mahrez është një futbollist shumë cilësor, i pëlqen të luajë me topin dhe të shënojë.

“Ndonjëherë, bën disa gjëra idiote me topin në këmbë, por më pëlqen kjo gjë. Ai përpiqet të krijojë sa më shumë raste dhe për ta bërë këtë gjë, duhet të bësh gjëra kreative me topin në këmbë”, tha mes të tjerash tekniku kampion i Anglisë.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono