Guardiola: E adhuroj Hodgson, jam i lumtur për festën e lojtarëve

22:50 | 17/01/202022:500

Pep Guardiola ka një admirim të madh për rivalin e nesërm. Manchester City pret në shtëpi Crystal Palace që udhëhiqet në stol nga një emër i njohur si Roy Hodgson.

Trajneri spanjoll i “Cityzens” është prononcuar në konferencën për shtyp edhe rreth festës së çmendur të lojtarëve të tij pas fitores 1-6 kundër Aston Villa.

E admiroj shumë Hodgson. Është e pabesueshme dëshira e tij për të trajnuar pavarësisht 72 viteve mbi supe. Ka bërë një punë të madhe te Crystal Palace.

Festa e lojtarëve të mia pas fitores ndaj Aston Villa? Isha në dijeni të gjithçkaje që ka ndodhur. Kur lojtarët kanë pak kohë të lirë, ata dalin për darkë me stafin. Më pëlqen kur qëndrojnë grup edhe jashtë fushës, qoftë në shtëpi apo edhe jashtë në darka të ndryshme“, thekson trajneri spanjoll. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono