Guardia Di Financa: Këtë vit u konstatuan nga ajri 90 parcela me kanabis

13:03 | 03/11/201713:030

Një raporti i Guardia di Financas i hartuar pas monitorimit nga ajri për sipërfaqe të kultivuara me kanabis në territorin e Shqipërisë, tregon se këtë vit janë konstatuar 90 parcela të kultivuara me drogë, krahasuar me 2086 parcela të tilla që ishin vërejtur një vit më parë. Ky raport u publikua sot në Tiranë, nga drejtues të Guardia di Financës, gjatë një konferencë për Luftën kundër kanabisit, ku morën pjesë dhe ministrat e brendshëm të dy vendeve.

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono