Grupi B/ Pogradeci i e Apolonia ndjekin Lushnjën, feston më në fund Elbasani

14:56 | 09/11/201914:560

Lushnja ka bërë autokritikë pas humbjes në shtëpi me Pogradecin. Verdhejeshilët nxorën duarbosh nga “Roza Haxhiu” Turbinën. Dy gola të shpejtë të Gjylës dhe Cankës e çuan ekipin kryesues të qetë në dhomat e zhveshjes. Roshi për Turbinën ngushtoi shifrat, por Sulkja i shoi shpresat e cërrikasve për të marrë pikë në këtë ndeshje.

Pogradeci vijon ecurinë pozitive, teksa këtë herë ka mposhtur me rezultatin 3-1 Besën. Topllari,. Alillari dhe Shyti kanë bërë që verdhezinjtë të kapitullojnë për 46 minuta. Cara shënoi një gol sa për statistika për ekipin kavajas.

Apolonia është ngjitur në vendin e tretë, pasi fitoi në transfertën e vështirë me Devollin. Hysenshahaj kaloi shumë shpejt në epërsi fierakët, ndërkohë që në fund ishte Andoni që dyfishoi. Devolli u hodh në sulm në pjesën e dytë, por shënoi vetëm një herë me brazilianin Da Motta.

Elbasani ka marrë fitoren e parë sot, madje me përmbysje kundër Ilirisë. Haxhiu shënoi për fushë-krujasit shumë shpejt, por  Dushaj baraspeshoi shifrat. Hyshmeri me penallti realizoi golin e epërsisë dhe Nuri më pas vulosi shifrat në 3-1.

E vetmja ndeshje që përfundoi në barazim ishte Oriku-Shënkolli. Vlonjatët shënuan të parë me të zakonshmin Arbër Dhrami, por e pësuan në shtesë, kur ekipi lehjan realizoi me Kuye dhe mori një pikë të vlefshme.

KATEGORIA E PARË – JAVA 8

Grupi B
E shtunë, më 9 nëntor, ora 13:00

Devolli-Apolonia 1-2
Shënues:
Da Mota 66′ / Hysenshahaj 3′, Andoni 44′
Oriku-Shënkolli 1-1
Shënues: Dhrami 71′ / Kuye 92′
Elbasani-Iliria 3-1
Shënues:
Dushaj 21′, Hyshmeri 66′ (pen.) , Nuri 71’/ Haxhiu 8′
Lushnja-Turbina 3-1
Shënues:
Gjyla 9′, Canka 28′, Sulkja 76′ / Roshi 63′
Pogradeci-Besa 3-1
Shënues
: Topllari 16′, Alillari 44′, Shyti 46′ / Cara 61′

/abcnews.al

Renditja e grupit B në Kategorinë e Parë

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono