Grupi B/ Apolonia i heq fitoren nga duart Besës, rikthehet Devolli

15:57 | 02/11/201915:570

Devolli është rikthyer te fitorja, pasi ka mundur Shënkollin me rezultatin 0-1. Skuadra e drejtuar nga Stavri Nica është nderuar nga sulmuesi Paolo Ivani, i cili është rikthyer nga pezullimi dhe i ka dhënë pikët e plota skuadrës nga Bilishti. Një ndeshje e vështirë, në transfertë, ndaj Shënkollit që ia kishte dalë të mposhte Besën një javë më parë.

Kavajasit ndërkohë ishin shumë pranë fitores me Apoloninë. Sulmuesi Cara shënoi golin e epërsisë për verdhezinjtë e Maganit, por një minuta para përfundimit të kohës së rregullt u akordua një penallti për fierakët. Kapiteni Hysenshahaj u tregua i saktë dhe shpëtoi ekipin e tij nga humbja.

Në Fushë-Krujë Iliria dhe Oriku ndanë nga një pikë. Capoj shënoi për miqtë i pari, ndërkohë që shumë shpejt barazoi kapiteni Ledio Docci. Turbina ia ka dalë të fitojë në frymën e fundit me Elbasanin dhe ishte Levendi që ndëshkoi verdheblutë në derbi.

KATEGORIA E PARË – JAVA 7
E shtunë, më 2 nëntor, ora 14:00

GRUPI B
Turbina-Elbasani 1-0
Shënues:
Levendi 94′
Iliria-Oriku 1-1
Shënues:
Doci 56′ / Capoj 48′
Shënkolli-Devolli 0-1
Shënues:
Ivani 6′
Apolonia-Besa 1-1
Shënues:
Hysenshahaj 89′ (pen.) / Cara 52′

/abcnews.al

Renditja në grupin B të Kategorisë së Parë

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono