Grupi A/ Një brazilian ndal Korabin, Besëlidhja e kërcënon

14:59 | 09/11/201914:590

Korabi bie në Rrogozhinë. Artan Bano korri fitoren e parë në stolin e Egnatias, që triumfoi kundër ekipit kryesues falë golit të Da Costa në minutën e tretë. Vendasit menaxhuan avantazhin e shpejtë, ndërsa ekipi dibran nuk ia doli të evitonte disfatën. Kjo fitore e ngjit Egnatian në vend të pestë me 11 pikë, katër më pak se Korabi i vendit të parë.

Besëlidhja nuk hasi probleme në shtëpi. Ekipi lezhjan mposhti 4-0 Dinamon dhe ndan vendin e dytë me Kastriotin (luan nesër kundër Erzenit) me nga 15 pikë. Sheta dhe Dordevic i dhuruan avantazhin e dyfishtë vendasve në pjesën e parë, teksa Koleci dhe Hepaj plotësuan “pokerin” në minutat e fundit të ndeshjes.

Renditja E grupit A në Kategorinë e Parë

Dy sfidat e tjera u mbyllën pa fitues. Tërbuni nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në Pukë kundër Shkumbinit, teksa goli i Tomës në minutën e fundit evitoi humbjen e Veleçikut përballë Burrelit, që kishte zhbllokuar ndeshjen me anë të Becit.

KATEGORIA E PARË – JAVA 8

Grupi A
E shtunë, më 9 nëntor, ora 13:00

Besëlidhja-Dinamo 4-0
Shënues:
Sheta 22′, Dordevic 41′, Koleci 90′, Hepaj 90+3′
Veleçiku-Burreli 1-1
Shënues:
Toma 90′ / Beci 73′
Tërbuni-Shkumbini 1-1
Shënues:
Metani 76′ / Eyoh 69′ (pen.)
Egnatia-Korabi 1-0
Shënues:
Da Costa 3′

E diel, më 10 nëntor, ora 13:00
Kastrioti-Erzeni

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono