Griezmann-Mbappe, gazetari zbulon prapaskenat e merkatos

13:54 | 19/11/201913:540

Kylian Mbappe dhe Antoine Griezmann janë dy prej lojtarëve që kanë marrë vëmendje të madhe gjatë kësaj periudhe. I pari për largimin nga PSG drejt Real Madrid, ndërsa tjetri për ta marrë drejtimin nga Spanjë në Francë, aty ku e pret Barcelona.

Eduardo Inda, në ‘El Chiringuito’ është shprehur i bindur se Griezmann po e mendon largimin nga katalanasit. Ai nuk po përshtatet në ekipin e ri. Mënyra e lojës nuk i shkon për shtat, ndërkohë që te PSG e kanë në shënjestër.

Inda, ndërkohë zbulon edhe një tjetër skenar. Sipas tij, Mbappe ia ka çuar një mesazh Realit të Madridit. Nëna e sulmuesit u ka komunikuar spanjollëve se nuk do të pranojnë asnjë propozim për të rinovuar, për t’i vënë në presion drejtuesit e PSG, që duhet të dorëzohen dhe ta shesin yllin e tyre. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono