“Griezmann ishte i Arsenalit, transferimi dështoi për faj të… Liverpool-it”

17:29 | 17/10/201917:290

Arsenali theu një rekord negativ përpara dy vitesh. Gunners nuk ia dolën të kualifikoheshin në Champions League pas 20 vitesh, duke humbur shansin për të transferuar një lojtar të madh në Londër.

David Ornstein ka zbuluar prapaskenën e merkatos në një prononcim të dhënë për The Athletic. Gazetari i njohur anglez tregon se si Arsenali ishte pranë afrimit të Antoine Griezmann, por ky transferim nuk ndodhi për faj të… Liverpoolit.

Ekipi i Klopp u rendit i katërti me 76 pikë, një më shumë se Arsenali. “The Reds” u kualifikuan në Champions, ndërsa ekipi i Wenger në Europa League.

“Nëse Arsenali do të kualifikohej në Champions League në sezonin 2016-2017, do të blinte Antoine Griezmann. ‘Topçinjtë’ nuk e arritën objektivin për herë të parë pas 20 vitesh dhe sulmuesi francez nuk lëvizi nga Atletico Madrid”, komenton Ornstein. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono