Griezmann: E dinim që do vuanim, Shqipëria e vështirë. Duam triumfin në Euro 2020

09:52 | 18/11/201909:520

Antoine Griezmann zhvilloi një ndeshje super kundër Shqipërisë. Sulmuesi dhuroi asistin e golit të Tolissos dhe më pas shënoi vetë për të vulosur fitoren. 28-vjeçari ka analizuar fitoren 0-2 në Tiranë në një prononcim për UEFA.com.

Lojtari i Barcelonës nuk shënonte prej muajit qershor me “Gjelat”. Griezmann vlerëson shumë kuqezinjtë e Rejës, fitoren e ndeshjes dhe nuk e fsheh objektivin e fitimit të Europianit të vitit 2020.

Ishim të qartë se do të vuanim kundër Shqipërisë dhe se do të ishte një ndeshje e ashpër. U treguam të aftë që shënuam në pjesën e parë. Ishte një fitore e rëndësishme kundër një kundërshtari të vështirë. Duam të paraqitemi sa më mirë në Europian dhe objektivi është fitimi i këtij kompeticioni“, përfundon një ndër lojtarët kryesorë të kampionëve të botës. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono