Griezmann: Do të shkruaj historinë me Barcelonën, babai im është krenar

23:36 | 24/01/202023:360

Sulmuesi i Barcelonës, Antoine Griezmann, ka folur për mediet iberike sa i takon aventurës së tij të deritanishme te Barcelona, marrëdhëniet me babanë e tij, si dhe objektivat që ka në të ardhmen me klubin katalanas.

“Jam shumë i lumtur te Barcelona. Babai im është shumë krenar që sheh djalin e tij të luajë në “Camp Nou”. Dua të shkruaj historinë me këtë klub. Kam ende shumë punë për të bërë për të arritur një gjë të tillë, por do të punoj shumë dhe do të jem i rëndësishëm për Barcelonën.

Do të shënoj edhe më shumë dhe do të asistoj më shumë për shokët e skuadrës”, ishte premtimi i Griezmann. Ylli francez shënoi të dy golat në atë fitore 1-2 kundër UD Ibiza, i vlefshëm për Copa del Rey./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono