Grezda jashtë planeve të Steven Gerrard

10:30 | 29/07/201910:300

Eros Grezda nuk është në planet e Rangers për këtë sezon. E ardhmja e tij duket larg Skocisë. Megjithatë trajneri Steven Gerrard ka konfirmuar për mediat lokale se nuk ka pasur asnjë ofertë që mund të pranohej nga Rangers këtë verë për Eros Grezdën. Më herët u raportua se Grezda do të shkonte në Francë tek Brest për një shumë prej 1.75 milionë Paundësh, por deri më tani asgjë nuk është konfirmuar.

“Kemi pasur dy ose tre kërkesa për huazim për Erosin, por këto nuk i plotësojnë pritshmëritë tona për momentin”, është shprehur Gerrard.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare u ble nga Rangers për 2 milionë Paund verën e kaluar. Gerrard ka bërë të ditur se nuk do të pranojë oferta të ulëta për lojtarin vetëm sepse ai nuk është pjesë e planeve për të ardhmen. Në fakt, Grezda nuk ka qenë pjesë as e parapërgatitjeve sezonale për skuadrën. Mediat shkruajnë se pas vetëm 7 ndeshjeve si titullar, Grezda është një prej blerjeve më të dobëta të skuadrës skoceze./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono