Greqi, Tsipras riformaton qeverinë

18:49 | 28/02/201818:490

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras, ka bërë disa ndryshime të kufizuara në radhët e kabinetit të tij, pas largimit të një prej ministrave. Sidoqoftë, Tsipras ka mbajtur të pandryshuar postin kyç të ministrit të Financave, kur vendi ndodhet 6 muaj larg daljes përfundimtare nga programi i ndihmave ndërkombëtare.

Në mediat greke thuhet se kreu i Syrizës i ka bërë ndryshimet për të përmirësuar performancën e qeverisë dhe për të rritur popullaritetin e ekzekutivit, duke sjellë fytyra të reja. Tsipras i ka dhënë zv/kryeministrit, Janis Dragasakis, dikasterin e Ekonomisë dhe Zhvillimit, te lënë bosh pas dorëheqjes së Dhimitri Papadhimitrit për shkak të një afere, ku ishte përfshirë bashkëshortja e tij./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono