Greqi, një shqiptar i minoritetit grek i plagosur rëndë

16:00 | 25/07/201816:000

Një shqiptar i minoritetit grek ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin Evangelismos, pas zjarreve që shpërthyen në Greqi. Është Ambasada e Shqipërisë në Athinë , e cila njofton se shqiptari u gjend në vijim të verifikimeve në terren.

“Jemi në ndjekje të situatës duke komunikuar me qytetarë, anëtarë të komunitetit në zonat e prekura të rajonit të Atikës, si dhe me autoritetet kompetente të emergjencës së qeverisë greke”, shkruan më tej Ambasada në Facebook.

Edhe tre shqiptarë të tjerë mbetën të plagosur nga zjarret në Athinë. Ambasada konfirmoi që të martën se bëhej fjalë për një shqiptare dhe dy fëmijë të moshës 10 dhe 13 vjeç nga Fieri./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono