Grabitja e zarfeve me lekë, zbulohet shuma që morën grabitësit

10:38 | 26/09/201810:380

Policia e Vlorës ka zbuluar të dhëna të reja për grabitjen e parave në një furgon mëngjesin e së martës. 19 mijë euro është shuma që tre personat e armatosur dhe të maskuar morën nga zarfat që emigrantët i kishin dërguar me furgon pranë familjeve të tyre. Policia ka arrestuar njërin nga autorët, Amando Kuqin 29 vjeçar nga Mamurrasi dhe është në kërkim të dy të tjerëve gjithashtu të identifikuar. Grabitësit përdorën dy makina gjatë grabitjes dhe ato u bllokuan nga policia e cila i ndoqi në kodrat e Pnajasë. Gjithashtu janë kapur dy armë zjarri me të cilët u kërcënua shoferi që kishte zarfet me lekë dhe pritësit e tyre.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono