Grabitja e 400 mijë eurove, policia italiane arreston shqiptarin

18:41 | 08/11/201918:410

Grabitja e ndodhur më 12 gusht në institutin “La Vigile” ku u morën 400 mijë euro plaçka, ka sjellë arrestimin e një tjetër të dyshuari. 23-vjeçari shqiptar është arrestuar nga policia italiane. Pas arrestimit të tre grabiitësve, hetimet ishin të përqëndruara tek një person i katërt që u finalizua me arrestimin e shqiptarit, pasi ishte kapur nga kamerat e rrugës “Pietra Ligure” dhe “Loano”.

Nga hetimet u gjendën detaje të tjera, pas përgjimeve telefonike. Policia në një mision të kordinuar arriti të identifikonte shqiptarin.

Mëngjesin e sotëm një ekip policësh, realizuan arrestimin e të riut i cili ishte strehuar në Sestri Ponente. I arrestuari u dërgua në Xhenova Marassi, ku edhe u vu në dispozicion të autoritetit gjygjësor. Gjatë një kontrolli të detajuar në afërsi të shtëpisë së tij, u gjet një pako celofani e zezë që përmbante disa pako kartëmonedhash në emërtime 50 dhe 1000 euro me një shumë totale prej 120,000. Në të njëjtën kohë, karabinierët realizuan hetime specifike që kishin për qëllim rikuperimin e sendeve të vjedhura, veçanërisht përmes një ekzaminimi të përpiktë të gjurmëve GPS të marra gjatë hetimeve. I arrestuari u dërgua në burgun e Xhenova Marassi dhe u vu në dispozicion të autoritetit gjyqësor./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono