Grabitet banesa e një avokati në Durrës, ngjarja para disa ditësh

18:09 | 15/04/2019

Banesa e avokatit Edmond Saliu në Durrës është grabitur. Ngjarja ka ndodhur para disa ditësh, por vetëm sot është bërë publike.

Mësohet se në banesën e avokatit persona ende të paidentifikuar kanë marë një shumë prej 35 milionë lekësh.

Në momentin kur ka ndodhur grabitja asnjë prej familjarëve nuk ka qenë në banesë.

Sapo vjedhja është pikasur nga avokati ka njoftuar policinë, e cila nga këqyrja e banesës nuk ka gjetur asnjë objekt të dëmtuar apo thyerje të derës apo dritares prej të cilave mund të ishin futur personat.

Paraprakisht policia dyshon që një i afërm i avokatit mund të kenë dijeni mbi grabitjen, por ende nuk kanë mundur ta zbardhin atë. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono