Goli i Kukësit dhe pretendimet e Bylisit, Starova flet në Pressing

22:58 | 27/01/202022:580

Sulejman Starova, trajneri i njohur, është i ftuar në emisionin “Pressing”, në ABC News, aty ku analiza e tij është gjithmonë e saktë dhe merr vëmendje të madhe. Bobi e nisi fjalën e tij me golin e Kukësit kundër Partizanit, për të folur më pas dhe për tema të tjera.

GOLI I KUKËSIT – “Kemi bërë vërejtje, kemi shembullin pozitiv që një gol që e eliminon ‘Goal-Line Technology”, do të shuante shumë polemika. Komisioni vazhdon të kursejë lekë. Edhe unë do të vazhdoj ta ngre këtë si problem. E kemi diskutuar për montimin e aparaturave, si dhe dhomën e VAR. Kanë shpenzimet e veta, e kuptoj shumë mirë, por minimalja është që çdo ndeshje, 5 ndeshje ka një javë, të ketë 6 arbitra për ndeshje”.

BYLISI – “Liga funksionon? Po? Beso, Gjici, të gjithë presidentët, pse nuk mblidhen njëherë këto? Mbledhje te Liga, jo falso. Në qoftë se funksion Liga, le të mblidheshin direkt. Tani është shumë vonë, Bylisi nuk i merr më ato 13 pikë. Puna është që jeni pak me vonesë, kampionati ka ardhur aty ku nuk mban më, çdo gabim gjyqtari rëndon në klasifikim, te xhepi i presidentëve”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono