Golfi më i rëndësishem se futbolli për Bale? Giggs i jep fund dilemave

13:28 | 23/12/201913:280

Ryan Giggs ia doli të kualifikonte Uellsin në Euro 2020. Legjenda e Manchester United, aktualisht në rolin e trajnerit të kombëtares së tij, është ndalur te Gareth Bale. Ylli i Real Madrid krijoi polemika të shumta me flamurin e vendit të tij që hapi gjatë festës së kualifikimit, aty ku i jepte prioritet golfit përpara klubit aktual.

Giggs e mohon diçka të tillë në një prononcim për Sky Sports dhe konfirmon dashurinë e madhe të sulmuesit anësor për lojën më të bukur me top, sidomos lidhjen e tij të veçantë me golat.

Golfi më i rëndësishëm se futbolli? Nuk është e vërtetë. Gareth adhuron të luajë futboll, të fitojë dhe të shënojë gola, është i dashuruar pas shënimit të golave. Ai gjendet në një nga klubet më të mëdha në botë, ka fituar katër herë Champions League, ka fituar gjithçka dhe është në gjendje t’i menaxhojë kritikat e kohëve të fundit“, thekson trajneri i Uellsit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono